Cosco Shipping Lines (Poland) Sp. z o.o.

O firmie

Cosco Shipping Lines (Poland) Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem Cosco Shipping Lines Co., Ltd w Polsce, powstałym w wyniku połączenia dwóch armatorów - Cosco Container Lines Co. Ltd i China Shipping Container Lines Co. Ltd..

Od 2.12.2016 firma funkcjonuje pod nową nazwą Cosco Shipping Lines (Poland) Sp. z o.o..

Do Państwa dyspozycji są dwa biura:

Nasza wysoko wykwalifikowana kadra dołoży wszelkich starań, by złożone przez Państwa zlecenia transportowe zostały opracowane z należytą uwagą, starannością i profesjonalizmem.

Cosco Shipping Lines co., Ltd z siedzibą w Szanghaju jest światowym armatorem oceanicznym specjalizującym się w przewozie kontenerów. Cosco zostało założone 27 kwietnia 1961 jako Cosco Container Lines Co., Ltd jako firma państwowa, zaś jako Cosco Shipping Lines Co.,Ltd funkcjonuje na rynku jako nowy podmiot, powstały po połączeniu Cosco Container Lines Co., Ltd z China Shipping Container Lines Co., Ltd.

Głównym obszarem działalności Cosco Shipping są przewozy na rynku wewnętrznym i światowym, realizowane za pomocą własnej floty (kontenerowce, masowce, tankowce, statki wielozadaniowe i specjalistyczne, takie jak statki półzanurzalne i inne) oraz floty leasingowanej, obsługa i sprzedaż statków i części zamiennych, usługi magazynowe i terminalowe (prowadzone również na własnych terminalach Cosco). Flota Cosco obecnie pod względem tonażu zajmuje pierwsze miejsce w rankingu globalnym.

Na koniec lutego 2017 roku flota Cosco mogła się pochwalić liczbą 311 własnych kontenerowców (wyłączając trzy leasingowane statki o pojemności 8.770 TEU), co daje łączną ładowność 1,64 miliona TEU co plasuje Cosco na czwartej pozycji wśród armatorów kontenerowych na świecie.

Obecnie Cosco obsługuje 332 międzynarodowe i wewnętrzne serwisy (wśród których serwisy międzynarodowe w liczbie 209 obejmują również międzynarodowe serwisy feederowe, 37 serwisów wewnętrznych, 86 serwisów na rzekach Jangcy i rzece Perłowej) łączące sieć 254 portów w 79 krajach i regionach na świecie.

Zgodnie z planami średnio i długoterminowymi Cosco działa zgodnie z dewizą "One Team, one Culture, one Target and one Dream" wprowadzając w życie rozwiązania mające na celu rozwój grupy Cosco, stałą poprawę jakości obsługi operacyjnej i obsługi klienta przez wykwalifikowaną międzynarodową kadrę pracowników w warunkach rynku globalnego.

W celu poprawy jakości naszych usług używamy ciasteczek. Możesz je zablokować poprzez zmianę ustawień przeglądarki.